Genel

Halep-Şam Otoyolu yeniden trafiğe açıldı

Uluslararası Halep – Şam Otoyolu bugün çevresinin daha önce sivilleri ve yolcuları hedef alan roketli füzeler ve terörist örgütlerin tehlikesinden temin edilmesi ardından yeniden trafiğe açıldı.

Şam, Homs, Hama, Lazkiye ve Tartus’tan Halep iline onlarca otobüs varırken Halep’ten de el Nasr Bulvarı batı girişi ve  Halep-Şam otoyolu başlangıcı noktasından otobüsler hareket etti.

SANA kamerası Halep iline gelen ve çıkış yapan otobüsleri gözlemledi ve 8 yıl aradan sonra otoban üzerinden Halep’e varan vatandaşların görüşlerini aldı. Vatandaşlar, sekiz yıl aradan sonra Halep Şam otoyolunun bu önemli can damarına güven ve güvenliği getiren Suriye Arap Cumhuriyeti askerlerinin fedakarlıkları ve vatan topraklarını sulayan şehitlerin kanları sayesinde  açılması önemini belirtti.

Otobüs şoförleri de bu yol kanalıyla rahat ve sağlıklı bir şekilde geçiş ve varışlarından ve zaman ve mesafeden kazanmalarından dolayı saadetlerini dile getirerek, Şam – Halep arasındaki mesafe’nin 5 saati geçmediğine dikkat çektiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu