Genel

Halep şehitleri kitlelerin katılımıyla toprağa verildi

Suriye’nin Halep ahalisi sosyal ve dini şahsiyetlerin katılımıyla düzenlenen görkemli bir törenle 18 Mart Pazar günü Halep Kentinin Süleymaniye Semtinde meydana gelen gaddar terör eyleminde yaşamlarını yitiren şehitleri son yolculuklarına uğurladılar.

Sivil bir yerleşim bölgesinin içinde içine patlayıcı yerleştirilerek uzaktan kumandalı cihazla havaya uçurulan terör eyleminde sivil vatandaşlardan bayan Erksi Bedrosyan’ın yanı sıra patlayıcı dolu arabayı yerleşim alanından uzaklaştırmaya çalışan asayiş güçlerinden Hasan el-Yasin ve Basil Keyşani şehit düşmüşlerdi.

Şehit yakınları bugibi terör eylemlerinin Suriye halkının ulusal birlik-beraberliklerine ilaveten vatanın güvenlik ve istikrarını sabote etmek istediğini ifade ederek, terör grupları ve arkalarındaki işbirlikçilerin halkın güçlü iradesi karşısında başarısız kalacaklarını belirttiler.

Vatanlarını ve yönetimin onur verici tutumunu savunmakla birlikte etrafında kenetlenmeye ısrarlı odluklarını belirten şehit yakınları, yalan ve sahtekarlıklarıyla terörü destekleyenlerin ucuz aletleriyle gerçekleştirdikleri bu eylemle din ve insanlıktan ne kadar uzak olduklarını bir kez daha kanıtladıklarını ifade ettiler.

Cenaze törenine katılan halk kitleleri Suriye’nin halkının güçlü iradesi ve bilinciyle düşmanlarına karşı güçlü ve onurlu bir kale olarak kalacağının altını çizdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı