Genel

Halep Vakıflar Başkanından Amerika’ya: Sizin özgürlüğünüzü istemiyoruz

Halep Vakıflar Başkanı Şeyh Abdulkadir Eş Şahabi, Şeyh Hasan Seyfettin’in terör grupları tarafından katledilmesini kınayarak şunları söyledi: “Cinayetçi gruplar, Şeyh Hasan’ı vatanseverlik suçundan dolayı öldürdüler. Bu gruplar bir ay öncede şeyhin oğlunu kaçırmıştı ve şu ana kadar kendisinden bir haber alınamadı.”

Şeyh Abdulkadir Eş Şahabi, sözlerini şu şekilde sürdürdü: Bu nasıl bir özgürlüktür ki onlar bundan dem vurmaktadırlar? Bunlar hangi ideolojinin peşi sıra gitmektedirler? Eğer özgürlükten maksat insanları öldürmek, camileri yıkmak ve hırsızlıksa bu ne kadar kötü bir özgürlüktür. Onların özgürlükten maksadı Amerikan’ın isteği olan kaos ve kargaşadır. Onlar, eğitimlerini sürdürmeleri için okullarda olması gereken çocuklardan bile kendi emelleri için yararlanmaktadırlar. Biz, Amerika ve onun işbirlikçilerine diyoruz ki: sizin özgürlüğünüzü istemiyoruz.

Şeyh Abdulkadir Eş Şahabi, son olarak şunları söyledi: “İnsanları öldürmek için tekfir içerikli fetva verenler, İslam’dan uzaktırlar. Onlar Amerika ve Siyonistlerin istediği İslam doğrultusunda dinin çehresini tahrip etmek için tebliğ etmektedirler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı