Genel

Halep Valisi hastane müdürleri ile biraraya geldi

Halep Valisi Muhammed Mervan Ulebi, dün Halep’de bulunan devlet hastaneleri ve özel hastanelerin müdürleriyle bir araya gelerek vatandaşa sunulan sağlık hizmetlerine ilişkin bilgi edindi ve bu hizmetlerin iyileştirilmesinin yöntemlerini inceledi.

Silahlı terör saldırılarında yaralanan çok sayıda vatandaşımızın hayatının kurtarılmasında büyük rolü bulunan devlet hastaneleri ve çalışanlarının çabalarını övgülü cümlelerle takdir ettiğini dile getiren Ulebi, yaralılara sunulan ilk yardım hizmetlerinin pekiştirilmesi ve geliştirilmesi için bütün çabaların birleştirilmesi ve imkanların seferber edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Özel hastane yönetimlerine yaralılara ilk yardım hizmetlerini Operasyon Odası ile koordinasyon içerisinde ücretsiz sunma çağrısında bulunan Ulebi, ilk yardım hizmeti sunmayan ya da bu hizmetler karşılığında hastadan ya da yakınlarından ücret talep eden hastanelerle ilgili işlem yapılacağını belirtti.

Halep İl Sağlık Müdürü Yardımcısı Mazen Hac Rahmundevlet hastanelerinde sunulan sağlık ve ilk yardım hizmetlerine ilişkin bir anlatım sunarak il genelinde bulunan devlet hastanelerinin kapasiteleri ve hizmet nitelikleri hakkında bilgi verdi.

Merkezi el Razi Hastanesinde olacak yeni bir Operasyon Odasının oluşturulmasının kararlaştırıldığı toplantıda ayrıca özel hastanelerin ilk yardım hizmetlerini geliştirmeleri ve ücretsiz sunmaları ile ilgili gerekli icraatın alınmasının önemi vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu