Genel

Halep’in kuzeybatısında Nusra Cephesine ait dev bir karargah ele geçirildi

Suriye ordu birlikleri Halep kırsalının kuzeybatısında yer alan kurtarılan bölgelerde sürdürdükleri arama tarama operasyonları sırasında Halep-Azaz yolundaki Kfar Hamra’nın civarında Nusra Cephesi terör örgütünden kalma bir ana karargahı ele geçirdi. SANA muhabiri; ordu birliklerinin Halep kırsalının kuzey batısında kurtarılan bölgelerde sürdürdükleri arama tarama operasyonları sırasında Nusra Cephesi terör örgütünden kalma büyük bir karargahı ele geçirdiklerini belirtti.   Muhabir; ele geçirilen karargahın odalarında Nusra Cephesi ve IŞİD terör örgütlerine ait ve terör eylemlerini ispat eden dokümanların bulunduğuna işaret etti.   Bu arada, Halep Belediye ekipleri Halep Kenti ve kısralının batısna düşen ve son günlerde kurtarılan bölgelerde enkaz ve terör kalma barikatların kaldırma çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

SANA kamerası Halep’in batısındaki Devvar Kurtuba Meydanı’ndan Cemiyet el Zehra’ya doğru giden yollarda Büyükşehir Belediye ekipleri tarafından gerçekleştiren onarım çalışmalarına yerel şirketlerin da gönüllü olarak katıldıklarını kaydetti.

Büyükşehir Belediye ekipleri çalışmalarında kara yollarındaki terör gruplarından kalma barikat ve etkisiz hale getirilen karargahların enkazlarını kaldırdıkları sırasında farklı tür patlamamış mermiler de buluyor. Bu tür kalıntıların etkisiz hale getirilmesi için yetkili kurumlar müdahale ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu