Genel

Halep’in Raşidin Bölge’si kurtarıldı

Suriye’de temizleme operasyonları tüm hızıyla devam ederken, askeri bir yetkili artık savaşın son aşamalarına gelindiğini belirtti.

Suriyeli güvenlik güçleri Halep’in Raşidin Bölgesi’ni silahlı isyancılardan temizledi.

Yetkililer, bölgenin silahlı isyancılardan temizlendiğini yalnız 11 binada hala silahlı isyancıların bulunduğunu belirtti. Bölgede kalan son isyancılara yönelik operasyonlar devam ediyor.

Raşidin’den sonra iki sevinçli haber de Şam ve Halep’ten geldi. Güvenlik güçleri, Halep ve Şam’ın Kabun Bölgesi’nin isyancılardan tamamen temizlendiğini bildirdi.

Halep’in merkez hapishanesi etrafında ve Salihin Bölgesi’nde isyancılar ve güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalar hala devam ediyor. Çatışmada şimdiye kadar onlarca isyancının öldürüldüğü belirtildi. Askeri yetkililer, Suriye’deki savaşın artık son aşamalarına geldiğini vurguladı.

Mayir ve Beyanun Bölgeleri’nde bulunan isyancı ve teröristlere ait sığınaklar tespit ve imha edildi. Mensure ve Kofr Dail Bölgesi’nde çıkan çatışmada çok sayıda isyancı etkisiz hale getirildi.

Humus’un Halidiye gibi bazı bölgeleri isyancılardan tamamen temizlenirken, askerler Cure Şiyah ve Bab ı Hud Bölgesi’nde ilerlemeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu