Genel

Halepli aşiretler Suriye ordusuyla ittifak yaparak teröristleri ortadan kaldırdı

Halepli aşiretlerin Suriye ordusuyla ittifak yaptığı ve terörist grupların bir karargahını ortadan kaldırdığı bildirildi.

Fars haber ajansı, terörist grupların aralarında bir aşiret liderinin de bulunduğu 15 sivili öldürmesinden sonra Halepli aşiretlerin Suriye ordusuyla ittifak yaparak terörist gruplara karşı saldırı başlattığını bildirdi.

Fars haber ajansına açıklamada bulunan Halepli kaynaklar, Al-i Berri, el-Bicare, el-Asasne ve el-Batuş aşiretlerinin terörist gruplarla mücadele etmek için ortak bir milis grubu kurma konusunda anlaştıklarını belirtti.

Habere göre bu birliğe katılacak gönüllülerle birlikte orduya destek veren aşiret milislerinin sayısının 40 bine ulaşabilecek.

Lübnan’ın “haber press” sitesi ise dün terörist gruplarca yaklaşık 15 üyesi katledilen Al-i Berri aşiretinin bugün eş-Şear, Kerem el-Meyser ve el-Cezmati mahallelerindeki terörist gruplara saldırarak çok sayıda teröristi öldürdüklerini duyurdu.

Aşiret milislerinin, dün 15 kadar aşiret üyesini katlettikleri okulu karargah olarak kullanan tekfirci teröristlerin karargahını çökerttiği bildirilirken, Halepli aşiretlerin bu darbesinin ardından Özgür Suriye Ordusu adlı grubun komutanlarından Ebu Halid, aşiretleri intikam almakla tehdit etti.

Öte yandan Fransız haber ajansına demeç veren Suriyeli bir güvenlik yetkilisi, Halep’e yeni birlik ve teçhizatlar nakledildiğini belirterek “kader belirleyici savaş” olarak nitelenen bu operasyonların birkaç hafta daha sürebileceğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu