Genel

Haleplilerin terör eylemlerine öfkeleri artıyor

Silahlı terör gruplarının gerçekleştirdikleri intihar eylemlerinin yanı sıra bölge halkına karşı günübirlik olarak gerçekleştirdikleri sabotaj, öldürme ve yıkım eylemleri, evlerin ve işyerlerinin gasp edilip saldırılarda karargah olarak kullanılmaları ortamında Amerikalı Global Post Sitesi Haleplilerin terör grupları ve eylemlerine karşı öfkelerinin artığını ortaya çıkardı.

Amerikan Global Post Sitesi; Suriye’nin ekonomi başkenti kabul edilen kentte insanların bu terör gruplarına karşı öfkesinin büyüdüğünü ifade etti.

Site yayınladığı raporunda; Halep Kentinden birkaç kilometre uzaklıkta olan ve ahalisinin silahlı terör gruplarından kaçmaları sonucunda ‘hayalet kent’ haline gelen Anadan Kasabasında sözde ‘özgür Suriye ordusunun’ sadece bir grup silahlının bulunduğunu ifade etti.

Terör grubu elebaşının Halep’i yakma vaatlerinde bulunduğuna işaret eden site; yaklaşık 3 aylık bir süre sonra teröristlerin gerçekten Halep kentinde büyük yıkım ve kundaklama eylemlerinde bulunduklarına dikkat çekti. Site; terör gruplarının Halep Kentindeki önemli tarihi ve mirası kundaklama ve sabote etme girişimlerinde bulunduklarını, kentin merkezinde gerçekleştirdikleri terör patlamalarıyla büyük bir yıkıma yol açtıklarını ekledi.

Amerikan Global Post Sitesi; Haleplilerin gün geçtikçe terör eylemleri ve bunları gerçekleştiren terör gruplarına yönelik öfkelerinin arttığına vurgu yaptı.

Halep halkının, günden güne şiddet ve yıkım eylemlerini tırmandıran terör gruplarının yapı ve kimliklerini bilmediklerini ifade eden site, bölge halkının söz konusu teröristler arasında çok sayıda yabancıların bulunduğunu ifade ettiklerini aktardı.

Site; silahlı terör gruplarına karşı artan öfkenin sadece sivil vatandaşların saflarında değil de aynı zamanda olayların başlarında onlarla silah taşıyanların saflarında bulunduğuna dikkat çekti. Raporda açıklamalarına yer verilen Ebu Seyyid adlı bir şahıs; teröristlerin kaçtıkları bölgelerde şiddet eylemlerine ek olarak gasp, hırsızlık ve yağmalama gibi eylemlerde bulunduklarını söyledi.

Ebu Seyyid, televizyon ve benzeri taşınabilir her türlü elektronik cihazları çaldıklarını kendi gözleriyle gördüğünü ekledi.

Ebu Seyyid; gelişi güzel ve keyfi suçlamalarda bulunmaları ardından sivil vatandaşları nasıl idam ettiklerini de kendi gözleriyle gördüğünü ifade ederken; 5 çocuk babası bir vatandaşı ölünceye dek nasıl linç ettiklerine tanık olduğunu ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı