Genel

Halep’te teröristlere ait kimyasal maddeler ele geçirildi

Halep kentinde dış güçlerin desteğindeki teröristlere ait Suudi rejimi üretimi kimyasal maddeler ele geçirildi.
Halep kentinde radikal teröristlerden temizlenen eski semtlerde arama tarama ve bu çetelerin özel ve kamu mülklere yerleştirdikleri bomba düzeneklerini etkisizleştirme operasyonlarını sürdüren Suriye ordu birlikleri; teröristlerin çıkmadan önce sakladıkları ve menşei Suudi Arabistan olan kimyasal maddeler ele geçirdiler.
SANA muhabiri askeri kaynaktan naklen; ordu birliklerinin teröristlere ait bir depoda ele geçirdikleri bu kimyasal maddelerin arasında plastik granül hammaddesi, kükürt ve klorun bulunduğunu aktardı.Teröristlerin bu kimyasal maddeleri sivillere karşı saldırılarında kullandıkları füze ve roket saldırılarında kullandıklarının tespit edildiğine dikkat çekildi.
Bu arada radikal teröristlerin saldırılarını başarıyla püskürten ordu birliklerinin, bu çetelerin siperleri, karargahları ve araçlarını muhtevalarıyla imha etti.
Askeri kaynak hava güçlerimiz ve topçu birliklerimizin desteği ile ordu birliklerinin Deyrezzor’da IŞİD’li radikal çeteleri sayı ve araçlarıyla yine ciddi kayıplara uğrattıklarını aktardı.
Kaynak Deyrezzor kentinin Rüşdiye Semtine ilaveten il kırsalının Serda dağları, Albuömer, Mureyiye, Bğayliye, Hseyniye, Cafra, Huveycat Sakır ve el Hsan bölgelerinde radikal terör örgütün komuta karargahları, toplanma yerleri ne araçlarını imha ettiklerini belirtti.
Kaynak Tel Bruk Bölgesinde de radikal terör örgütüne ait büyük miktarda patlayıcı ile hazırlanmış olup uzaktan kumandayla askeri noktaya saldırıda kullanılmaya çalışılan insansız bombalı bir uçağı hedefe ulaşmadan önce başarıyla imha edildiğine dikkat çekti.
Diğer yandan SANA’nın Homs muhabiri; hava güçlerimizin Homs kırsalı İzzetin köyünün kuzeyinde el’Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesine tabi toplanma yerleri ve komuta karargahlarına karşı hava operasyonları gerçekleştirdiklerini ifade etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu