Cinayet ve Katliamlar

Halep’te vatandaşlara yaylım ateşi açan teröristler kamu ve özel mülklere de saldırdılar

Halep’in el-İzaa Bölgesinde yoğun bir şekilde yayılan silahlı teröristler masum sivil vatandaşlara karşı yaylım ateşi açarak kamu ve özel mülklere saldırdılar. Teröristler Kentteki Radyo televizyon Binasını da ablukaya aldılar.

SANA Muhabiri; saat 12:30 sularında bölgeye yabancı olan, silah ve iletişim cihazları taşıyan teröristlerin Reşit Camisine geldiklerini ve öğlen namazına eş zamanlı olarak caminin yanı sıra Radyo Televizyon Binasına giden tüm yollar dahil olmak üzere bölgede yayıldıklarını söyledi.

Muhabir; teröristlerin daha sonra Camide namaz kılmak için gelen yüzlerce sivil vatandaşın toplanmalarını fırsat bilerek etrafa yaylım ateşi açtıklarını ifade etti.

Teröristlerin el-İzaa Bölgesinde sivil vatandaşlara ve hiç bir silah taşımayan asayiş güçlerine ateş açtıklarını aktaran muhabir; yolları kestiklerini, kamu ve özel mülklere saldırdıklarını, bir arabayı da kundakladıklarını ekledi.

Muhabir; asayiş güçlerinin olay yerine gelmeleriyle teröristlerin her tarafa molotof kokteylleri atmaları sonucunda bir kısım vatandaşların boğulma tehlikesi geçirdiklerini söyledi.

Teröristlerin bölgede yoğun bir şekilde yayıldıklarını ifade eden Muhabir; Reşit Camisi ve radyo televizyon binası yakınlarında oldukça yoğun bir şekilde ateş açtıklarını belirtti.

Bölge ahalisinden bir görgü tanığı teröristlerden birinin özel bir arabanın altına el yapımı bomba koyduğunu gördüğünü söyledi.

Bu arada kalaşnikof ve pompalı silahlarla donanmış eli kanlı teröristler bölgedeki evler arasına yayılmalarıyla silah zoruyla tehdit ettikleri vatandaşların evlerini gasp etmeleri ve emirlerine uymayan vatandaşlara ateş açtıkları bildirildi.

Bölge ahalisinin imdat çağrılarında bulunmaları üzerine güvenlik birimleri bölgeye girmek ve silahlı teröristlere karşı koymak zorunda kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı