GenelSuriye Dostları

Halid Meşal: Elimize silah veren İran’a buradan teşekkür ediyorum

Hamas lideri Halid Meşal, ateşkes anlaşması dolayısıyla, Filistin İslami Cihad Hareketi lideri Abdullah Şallah ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

Halid Meşal, basın açıklaması konuşmasında, direnişin zafer kazanmasında asıl rolün silah gücüyle olduğunu belirterek, “elimize silah veren İran’a buradan teşekkür ediyorum. Silahı onlar bize verdiler. Silah gücünün önemi bu savaşta açıkça belli oldu.Umarım İslam ülkeleri silahın direniş için ne kadar önemli olduğunun idrakinde olurlar” dedi.

Meşal mücahidlerin Tel Aviv’i vurması üzerine de “Allah’a hamd olsun füzeler tam zamanında yetişti” dedi.

Halid Meşal gazetecilerin “yeniden silahlanacak mısınız?” sorusuna gülerek “elbette ki silahlanacağız. Ve inşaallah bundan sonra esirlerimizi de kurtacağız. Zira Allah Kur’an’da müminlere silahlanın, silahlanmazsanız düşman tekrar sizin üzerinize döner buyururuyor” dedi.

Bu zaferin ardından Filistinliler arasındaki ayrılıkların da sona ereceğini belirten Meşal “bundan sonra birlik ve kardeşliğimizi sağlayıp bunu da kutlayacağız inşallah. Biz El Fetih’teki kardeşlerimize de açık olduğumuzu belirtiyoruz” dedi.

Ateşkes şartlarıyla ilgili olarak da “Allah’ın izniyle istediklerimizi bu ateşkes ile sağladık” diyen Meşal, artık karadan, havadan veya denizden Gazze’ye saldırı olmayacağını ve sıır kapılarının açılacağını belirtti.

Ramazan Abdullah Şallah da, Meşal’den sonra yaptığı kısa konuşmasında siyonist düşman karşısında direnen mücahidlerin ellerinden öptüğünü belirterek siyonist rejime Amerika’nın sınırsız bir destek sunduğunu ve İsrail’in de Amerika’dan yeşil ışık alarak saldırıyı gerçekleştirdiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı