Genel

Halid Meşal: Gençler halkımızın sürdürdüğü direnişin komutanlarıdır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, Siyonist işgal rejimine karşı Filistin halkının sürdürdüğü devrim ve direnişte Filistin gençlerinin üstlendiği öncülük ve komuta rolünü övdü.

El-Quds televizyonunun Salahuddin’in İzinde adlı programının ikinci bölümünde konuk ettiği Hamas lideri Meşal, özgürlük projesinin stratejilerine değinirken, devrim yapanın, işgale karşı direniş gösteren Filistin halkına liderlik edenin Filistin gençleri olduğunu söyledi.

Yerleşim birimlerinin son bulmasının ve özgürlük projesinin artık çok yakın olduğunu hatırlatan Meşal, “Sorunun özünü teşkil eden işgal ve yerleşim birimlerinden kurtulmayı umuyoruz” dedi.

Hamas lideri yaptığı açıklamada, kahramanca bireysel eylemler yapanların Filistin halkı için şanlı bir devrim gerçekleştirdiklerini, işgalcilere karşı bıçaklı ve araçlı eylemlerle destan yazdıklarını ifade etti.

Düşmanla görüşmelere de değinen Meşal, güçlü kartlara sahip olmadan düşmanla masaya oturmanın sadece düşmanın elini güçlendireceğini ve imajını düzelteceğini hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı