Cinayet ve KatliamlarGenel

Hama’da aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 16 kişi şehit oldu

Eli kanlı gaddar teröristlerin dün hama iline tabi Selemiye Bölgesinin el Kefat Beldesinde bomba yüklü bir araçla düzenledikleri terör eyleminde aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 16 kişi şehit oldu.

Hama İl Emniyet Müdürlüğünde yetkili bir kaynak; teröristlerin beldedeki okul yakınlarında düzenledikleri bombalı eylemde ayrıca bir kısmı ağır olmak üzere onlarca kişinin yaralı düştüğünü aktardı. Kaynak yaralıların Selemiye Devlet Hastanesi ve Hama’daki muhtelif hastanelere kaldırıldıklarını aktardı.

Bombalı aracın büyük miktarda patlayıcıyla havaya uçurulduğunu belirten kaynak patlama yerine yakın vatandaşların ev, araba ve işyerlerinde büyük maddi hasarın oluştuğunu ifade etti.

Eli kanlı çocuk katilleri teröristlerin Hama Kentinin Baas Semtine fırlattıkları havan mermileri neticesinde bir kız çocuğu şehit düştü.

Askeri bir kaynak teröristlerin söz konusu semtte sivil vatandaşların evlerine bir dizi havan mermisi fırlattıklarını ifade ederken, bunun sonucunda evlerde maddi hasarın oluştuğunu sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu