Cinayet ve KatliamlarGenel

Hama’da vatandaşlara, kamu ve özel mülklere saldırılar düzenlendi

Suriye güvenlik birimleri bugün Hama Kentinin Ceracima ve Şeyh Anber Semtlerinde masum vatandaşların yanı sıra kamu ve özel mülklere saldıran teröristlerle sıcak temasa girdi.

Çatışmada bir kısım teröristler ölü ve yaralı düşerken havzalarında bulunan muhtelif türlerde silahlara el konuldu. Ele geçirilen silahlara rasında otomatik ve taramalı silahlara ilaveten RPG roketatarları ve roketlerinin bulunduğu ifade edildi.

SANA Muhabiri; teröristlerle çatışmada güvenlik güçlerinden 2 elemanın şehit düştüğünü aktardı.

Çok Sayıda Terörist Silahıyla Yakalandı

Öte yandan güvenlik birimleri bugün Dera kırsalında düşen Ciyza ve Tesya beldelerinde teröristlerin barındıkları gizli mekanlara baskın operasyonu düzenleyerek masum insanlara saldıran, kamu ve özel mülkleri sabote eden terör gruplarıyla çatışmalara girdi.

Çatışmalarda eli kanlı bir çok terörist ölü ve yaralı düşerken bir çok terörist de havzasında bulunan silah ve mühimmatla yakayı ele verdi.

Ele geçirilen silahlar arasında bir çok RPG roketatarı ve roketleri, çok sayıda ve muhtelif türlerde otomatik taramalı silahlar, tabancalar ve bol miktarda cephane yer alıyor.

Operasyonlarda ayrıca gelişmiş komünikasyon cihazları, askeri üniformalar ve çantalarla birlikte bol miktarlarda çeşitli tıbbi malzemeler yakalandı.

Teröristlerin saldırı eylemlerinde kullandıkları 6 adet çalıntı resmi araç ele geçirilirken, araçlardan birinin içinde PKC marka ağır makineli bir tüfek bulundu.

Hastanelere İlaç Sağlayan Merkeze RPG ile Saldırdılar

Bu arada teröristler Dera Kentinde il genelindeki hastane ve sağlık merkezlerine ilaç temin eden Dış Ticaret Kamu Kurumunun Dera İl Şube binasına RPG roketleriyle saldırdılar.

Terör saldırısı sonucunda binada büyük maddi hasarlar meydana gelirken dosyaların bir kısmının telef olduğu bildirildi.

Köprüyü Havaya Uçurdular

Diğer yandan teröristler Hama kırsalında düşen Rasif ve Şatha köylerini bir birine bağlayan bir köprüyü havaya uçurdular.

SANA’ya konuşan bir kaynak; teröristlerin sabah saatlerinde köprünün altına iki bomba koyduklarını ifade ederken, bombalardan birinin patladığını diğerinin ise teknik sorunlar nedeniyle patlamadığını söyledi.

Patlama sonucunda köprüde ciddi hasarların meydana geldiğini belirten kaynak; bölge köyleri ve beldeleri arasındaki ulaşımda önemli bir nokta sayılan köprünün kullanılamaz hale geldiğini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı