Cinayet ve KatliamlarGenel

Hama’nın Trimsa beldesinde teröristler bir çok evi havaya uçurup onlarca insanı katlettiler

Suriye güvenlik birimleri dün, Hama kırsalına bağlı Trimsa beldesi sakinlerinin yardım çağrıları üzerine belde halkına ateş açan teröristlerle çatışmaya girdi.

Kentten resmi bir kaynak SANA muhabirine yaptığı açıklamda, teröristlerle güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışmada silahlı terör gruplarının ağır kayıplara uğratıldıklarını belirterek teröristlerin bir kısmının yakalandığını, aralarında İsrail yapımı silah ve makineli tüfeklerin bulunduğu silahlarına el koyulduğunu ifade etti.

Kaynak, çatışmada güvenlik birimleri elemanı 3 kişinin şehit olduğuna işaret etti.

Bir Çok Evi Havaya Uçurup Onlarca İnsanı Katlettiler

Diğer yandan Trimsa sakinleri, onlarca silahlının beldeyi basarak evlere saldırdıklarını, halkın üzerine ateş açıp onlarca kişiyi katlettiklerini ve bazı evleri bombaladıklarını bildirdi.

Belde sakinlerinden Ebu Arif el-Halit Suriye televizyonuyla yaptığı telefon görüşmesinde, sabah saatlerinden itibaren teröristlerin saldırısına uğrayan beldede gerçek bir felaketin yaşandığını, silahlı teröristlerin evlere ve köy sakinlerine ateş açtığını belirterek teröristlerin beldede 50’den fazla kişiyi katlettiğini, kuzeninin evini bombalayıp bir kadınla çocuğunu insanların gözü önünde acımasızca katlettiğini dile getirdi.

Belde ahalisinin zor koşullar yaşadıklarını, bu nedenle ordu ve güvenlik güçlerinden kendilerini teröristlerin saldırılarına karşı korumaları için yardım istediklerini söyleyen el-Halit, “ordu ve güvenlik güçleri daha önce bölgede konuşlanmış olsaydı teröristler evlere girip katliam yapamazlardı” diye konuştu.

Katliamı Kanlı Medya Kanallarının İşbirliği İle Gerçekleştirdiler

Enformasyon kaynağı dün, kanlı medya kanallarının silahlı terör gruplarının işbirliği ile Hama kırsalındaki Trimsa beldesi sakinlerine karşı bir katliam yaptığını açıkladı.

Kaynak, uluslar arası güvenlik konseyi toplantısı öncesinde işlenen bu katliamın kamuoyunu Suriye ve halkına karşı şekillendirmek ve dış müdahaleye zemin hazırlamak amacı taşıdığını ifade ederek kanlı medya kanallarının Trimsa beldesinde silahlı terör gruplarının açtığı ateşle hayatını kaybeden masum Suriyelilerin kanıyla ticaret yapmak amacıyla İstanbul Konseyindeki araçlarını kışkırttığını belirtti.

Enformasyon kaynağı, söz konusu araçların İstanbul, Paris, Brüksel, Berlin ve başka kentlerde teröristlerin söz konusu beldede sivillere ateş açtığını daha önceden bilirmişcesine Suriye’ye karşı kışkırtıcı söylemlere ve Suriyelilerin kanıyla ticaret yapmaya tam anlamıyla hazırlıklı olduklarına dikkat çekti.

Suriye’ye yönelik komplonun başarısızlığa uğramasının yarattığı korkunun Suriye halkına yönelik saldırıların ortağı olan bu Siyonist kanalları delice bir histeriye sürüklediğini söyleyen kaynak, bu kanalların Suriye bölgeleriyle ilgili asılsız yalan haberlerle birlikte eski olayları ve gösterileri içeren görüntüleri tekrar yayınladıklarına işaret etti.

Kaynak, Cezire televizyonunun yayınladığı haberlerin asılsız olduğunu belirterek güvenlik birimlerinin belde sakinlerinin işbirliği ile teröristlerin Cuma günü düzenlenecek Güvenlik Konseyi oturumuna hazırlık kapsamında İstanbul Konseyinin ve askeri ofisinin verdiği emirleri yerine getirme çabalarını başarısızlığa uğrattığını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı