Filistin

HAMAS ABD’nin HAMAS’la irtibatlı iki kişinin tutuklandığı iddiasını yalanladı

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), yayınladığı bildiride, ABD’nin Hamas’la irtibatlı olarak iki kişinin tutuklandığına dair iddiasını yalanladı.

İRNA’nın haberine göre, Hamas yayınladığı bildiride, Hamas’ın ABD kaynaklı Boogaloo Group Bois adındaki örgütle irtibatı olduğu yönünde ABD’nin iddiasını kabul etmediği ve bu gibi yalan, aslı astarı olmayan iddiaları kınadığı bildirildi.

Hamas, bu gibi iddiaların Hamas hareketini karalamaya yönelik ve aynı zamanda terör rejimi İsrail ve bu rejimin radikal liderlerinin isteği doğrultusunda yapıldığını bildirdi. 

Hamas bildirisinde, Hamas’ın bir ulusal özgürlük hareketi olduğuna yer verilirken, Hamas’ın tek hedefinin terör rejimi İsrail tarafından işgal edilen Filistin topraklarının kurtarılması olduğuna yer verildi.

Bu arada Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Filistin’in, ABD-ırkçı İsrail ortaklığında üç tuzakla karşı karşıya olduğunu belirtti.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta din adamlarıyla bir araya gelen Heniyye, Filistin meselesinin içinde olduğu durumla ilgili değerlendirmede bulundu.

“Filistin, ABD-İsrail ortaklığında üç tuzakla karşı karşıya.” diyen Heniyye, bunlardan ilkinin; Kudüs, mülteciler ve Filistin kimliğine darbe vurmayı hedefleyen “Yüzyılın Anlaşması” planı olduğunu ifade etti.

Heniyye, ikinci tuzağın, Filistin topraklarının işgalci İsrail’e ilhak edilmesi, üçüncüsünün ise Tel Aviv yönetiminin bölgede yayılmasına izin veren normalleşme anlaşmaları olduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu