FilistinGenel

Hamas: Direnişi silahsızlandırmayı hedefleyen hiçbir tasarının değeri yok

İslami Direniş Hareketi (Hamas) tarafından dün akşam (30 Ağustos Cumartesi) yapılan açıklamada, direnişi silahsızlandırmayı hedefleyen her türlü uluslararası tasarının hiçbir değeri olmayacağı ifade edildi.

Hamas sözcülerinden Sami Ebu Zuhri, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, direnişi silahsızlandırmayı hedefleyen her türlü uluslararası karar tasarısının hiçbir değeri olmayacağını belirterek, böyle bir tasarının uluslararası hukuka aykırı olacağını ve Filistin halkının da buna izin vermeyeceğini söyledi.

Ebu Zuhri, yapılması gerekenin Filistin direnişini değil işgal rejimini silahsızlandırmak olduğunu kaydederek, Amerikan yönetiminin de kadınların ve çocukların öldürülmesinde kullanılan silahları işgalcilere vermesinin engellenmesi gerektiğini bildirdi.

Hamas Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal de Filistin direnişinin Gazze Şeridi’nde işgal ordusuna karşı kazandığı zafer münasebetiyle geçtiğimiz Perşembe akşamı Katar’ın başkenti Doha’da yaptığı konuşmada, direnişin silahının kutsal olduğunu ve pazarlık konusu yapılamayacağını açıklamıştı.

İsrail, Gazze Şeridi’nde uzun süreli ateşkes için direniş gruplarının silahsızlandırılmasını şart koşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı