GenelSuriye Dostları

Hamas, Filistin mülteci kamplarına düzenlenen saldırıları şiddetle kınadı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Suriye’deki Filistin mülteci kamplarına düzenlenen saldırıları ve özellikle de dün akşam Yermük Mülteci Kampı’na düzenlenen saldırıyı şiddetle kınadı.

Hamas Hareketi bugün (5 Kasım Pazartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, “Suriye’de Filistin mülteci kamplarına düzenlenen ve Yermuk, Sebbine ve El Hüseyniyye kamplarında onlarca kişinin şehit olmasına veya yaralanmasına neden olan saldırıları Hamas Hareketi olarak şiddetle kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Hamas Hareketi, Filistin mülteci kamplarını olayların dışında tutulması ve Filistinli mültecilerin Suriye krizine dahil edilmemesi gerektiği yönündeki görüşünü bir kez daha vurgulayarak, “Suriye halkının akan kanının durmamasından büyük acı duyuyoruz ve akan kanın derhal durdurulmasını istiyoruz” dedi.

2 Yorum

  1. esedin askerleri yaptı saldırıyı , HAMAS bence doğrudan isim vermeli. direnişçi gerillalarımızın bu tür saldırılar yapmayacağını herkes çok iyi bilir.

  2. kurtuluş inci adlı okuyucu yorumlarınızın çoğunu okudum. hepsi kafadan sallama uydurma bilgiler hiç bir tutarlı yönü yok. saldırıyı esad yapmış diyorsunu. mışlı mişli konuşuyorsunuz. ama saldırıyı yapanların ABD TÜRKİYE VE ….. diğer suriye ve direniş düşmanlarının desteklediği teröristlerin yaptığı aşikardır. daha öncede yermük kampına saldırılar oldu ve bunlarıda teröristler yaptı.bir de suriye muhalefetinin masum olmadığı ve art niyetli olduğu kendilerini destekleyenlerden belli. ABD İSRAİL TÜRKİYE KATAR SUUDİARABİSTAN VE BİNİMUM ZALİM VE EMPERYALİST DEVLETLER.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu