GenelSuriye Dostları

Hamas, Filistinli esirlere yönelik ihlaller karşısında sessiz kalmayacaktır

İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin ve özellikle de açlık grevindeki esirler Eymen Eş-Şeravine, Tarık Gaadan, Samir El-İsavi, Cafer İzzeddin ve Yusuf Şaban’ın hayatından tamamen Siyonist işgal yönetiminin sorumlu olduğunu açıkladı.

Hamas Hareketi sözcüsü Fevzi Burhum tarafından hareket adına yapılan açıklamada, Filistinli esirlerin işgal zindanlarında tutulmasının ve esirlere işkenceden zevk alınmasının insanlık suçu olduğu ifade edildi. Burhum, işgal zindanlarında Filistinli esirlere uygulanan muamelenin açık ve kasıtlı insan hakları ihlali olduğunu, esir haklarına ve uluslararası hukuka aykırı olduğunu belirterek uluslararası toplumun esirlere yönelik ihlaller karşısında sessiz kalmasını eleştirdi.

Uluslararası toplumun sessizliği ve Siyonist işgal rejiminin Filistinli esirleri hedef alan ihlalleri karşısında Hamas Hareketi’nin esirlere tüm gücüyle destek olmayı sürdüreceğini ve onları savunacağını bildiren Burhum, Siyonist işgalcinin zorla kabul ettirmeye çalıştığı dengelerin kırılacağını ve Allah’ın izniyle esirlerin özgürlüklerine kavuşacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı