FilistinGenel

Hamas: Gazze şeridi sınırında yapılacak gösteriler daha farklı olacak

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Gazze Şeridi sınırında yarın düzenlenecek Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin çok farklı olacağını açıkladı.

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Hüsam Bedran, dün (21 Şubat Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yarın seçkin bir Cuma olacak. Gazze’deki dönüş yürüyüşleri farklı olacak” dedi.

Bedran, sosyal paylaşım sitelerinden Twitter’daki hesabında yaptığı açıklamada, Kudüs’ün, Batı Yaka’nın ve ümmetin de kendileriyle birlikte olacağını ifade etti.

Kudüs’ün tamamının Filistinlilere ait olduğunu belirten Bedran, Kudüs’ten asla taviz vermeyeceklerini, Kudüs’ü satmayacaklarını ve pazarlık konusu yapmayacaklarını söyledi.

Bedran, halkın sesinin tüm politikacıların ve liderlerin seslerinden daha yüksek ve daha büyük olduğunu kaydetti.

Filistin’deki sorunlara rağmen işgalcilerin Filistin halkının Mescid-i Aksa için harekete geçmeyeceğini zannetmesi halinde yanılacağını bildiren Bedran, Filistin halkının tüm engellerden daha büyük ve tehditlerden daha güçlü olduğunu dile getirdi.

Gazze Şeridi’nde Filistinliler yarın sınır bölgelerinde düzenlenecek “İbrahim El-Halil Camii Katliamı Şehitlerine Vefa Cuması” gösterilerine katılmaya hazırlanırken, Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti, Gazze halkından yarınki gösterilere katılmalarını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu