FilistinGenel

Hamas, Gazze Şeridi’nde seferberlik ilan etti

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın olası bir İsrail saldırısına karşı Gazze Şeridi’nde seferberlik ilan ettiği ve askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’na ait alanları boşaltma kararı aldığı bildirildi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen bir kaynak, hareket liderliğinin bu kararı işgal ordusunun Gazze Şeridi sınırına yakın bölgede Pazar günü başlattığı geniş kapsamlı tatbikat üzerine aldığını söyledi.

Hamas liderliğinin işgal ordusunun tatbikatını ciddi bir tehdit olarak gördüğünü belirten kaynak, gerekli tedbirlerin alındığını, askeri ve sivil liderlere ortada görünmemeleri ve cep telefonlarını kullanmamaları talimatı verildiğini ifade etti.

Kaynak, İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın da üyelerinden işgal uçaklarına kolay yem olmamak için eğitim alanlarını boşaltmalarını istediğini bildirdi.

İşgal ordusu tatbikatın önceden planlandığını açıklamasına rağmen, Hamas liderliğinin tatbikatın büyüklüğü nedeniyle kuşku duyduğu belirtildi.

İşgal rejimi Genelkurmay Başkanı Gadi Eizenkot, iki gün önce yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’ndeki insani durum nedeniyle bu yıl Gazze Şeridi’yle şiddetli bir savaş yaşanabileceği uyarısında bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu