GenelSuriye Dostları

Hamas hareketi, Filistinlilerin sivil direniş eylemlerine övgüde bulundu

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist işgal yönetiminin Filistinlilere ait topraklar üzerinde işlediği Yahudileştirme ve yerleşim birimi inşası gibi cinayetleri karşısında uluslararası toplumun sessiz kalmasını kınadı.

Siyonist işgal güçlerinin işgal altındaki Kudüs’ün kuzeybatısındaki Beyt İksa köyü toprakları üzerinde Filistinli aktivistler tarafından kurulan köye baskın düzenlemesi üzerine Hamas Hareketi’nden üst düzey bir yetkili tarafından yapılan açıklamada, aralıksız sürdürülen ihlallerin ve cinayetlerin olası sonuçlarından tamamen Siyonist işgal yönetiminin sorumlu olacağı bildirildi.

Hamaslı yetkili, “Siyonist işgal yönetimini Filistin halkına ve topraklarına yönelik ihlallerini tekrarlamaması için uyarırken, Yahudi yerleşim birimi inşasına karşı sivil direniş eylemlerini gerçekleştiren aktivistleri selamlıyoruz” dedi. Hamas yetkilisi, Filistinlilerin direnişine ve işgale karşı verdikleri mücadeleye övgüde bulunarak, Filistin halkını işgal yönetiminin projelerine birlik ve bütünlük içinde karşı koymaya davet etti.

Hamas Hareketi, Arap ve İslam ülkelerinden de Yahudileştirme planlarına karşı direnen Filistin köylerine destek olmalarını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı