Genel

Hamas: İsrail liderlerimizi tutuklamakla güvenliğini sağlayamaz

İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Batı Yaka’daki liderlerine ve mensuplarına karşı tutuklama dairesini genişleten işgal rejimini uyararak, bu operasyonların işgalci için ağır sonuçlar doğuracağını belirtti.

Baskın, baskı, zulüm ve tutuklamaların birer cinayet olduğunu belirten Hamas Hareketi, işgalcinin bu tür baskı ve sindirmelerle kendisi ve Yahudi yerleşimciler için asla güvenliği sağlayamayacağı gibi, bunlarla Filistin halkının direniş azmini ve iradesini de kıramayacağını hatırlattı.

İşgal rejimi üç yerleşimcinin kaybolmasının ardından bir taraftan onları bulmak için Batı Yaka’yı karış karış ararken, diğer yandan üç şahsın kaçırılmasının arkasında Hamas’ın olduğuna inandığından Hamas Hareketi’nin liderlerine, Hamas’a mensup eski bakan ve vekillere karşı da operasyonlar düzenliyor. İşgal güçleri şimdiye kadar milletvekili Şeyh Hasan Yusuf, eski bakanlardan Vasfi Kubha ve Halid Ebu Arafe, milletvekili Ahmed El-Hac Ali, Hüsni El-Burini, Abdurrahman Zeydan, Fadl Hamdan, Muhammed Tavtah, İbrahim Salim ile aralarında Dr. Muhammed Gazal, Dr. Muhammed Es-Seyyid, Şeyh Tarık Ka’dan gibi liderlerin yanında bir çok üniversite öğrencisiyle Hamas mensubu onlarca kişiyi göz altına aldı.

Hamas Hareketi yayınladığı açıklamada, işgal altında olan Filistin halkının işgali ortadan kaldırmak için eldeki bütün imkanları kullanmasının doğal bir hak olduğunu belirterek, tutuklanan liderlerin hayatından işgal rejiminin sorumlu olduğunu ifade etti.

Eski bakan, vekil ve bazı liderlerin tutuklanmasını değerlendiren Hamas sözcüsü Sami Ebu Zuhri, tutuklama operasyonlarının işgalcinin yaşadığı bocalamayı yansıttığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu