GenelSuriye Dostları

Hamas korsan İsrail’i Suriye yapımı M302 füzeleri ile vurdu

İsrail medyasının bildirdiğine göre Hamas’ın İsrail’e gönderdiği Suriye yapımı M302 füzesi şimdiye kadar Hamas tarafından İsrail’e karşı gerçekleştirilen en uzun menzilli füze saldırısını temsil ediyor. M302, Tel Aviv ve Kudüs’e yönelmiş onlarca başka uzun menzilli füzeyle beraber yollandı.

Hamas Gazze’de yer alan Hadera isimli bölgeden İsrail’e Suriye yapımı M302 füzesi fırlattı. İsrail’de yayınlanan Jerusalem Post gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre, füzenin enkazında yapılan incelemeler sonucunda çarşamba gününün ilk saatlerinde söz konusu füzenin Suriye yapımı bir M302 füzesi olduğu tespit edildi.

İsrail medyasının bildirdiğine göre Hamas’ın İsrail’e gönderdiği Suriye yapımı M302 füzesi şimdiye kadar Hamas tarafından İsrail’e karşı gerçekleştirilen en uzun menzilli füze saldırısını temsil ediyor. M302, Aşdot gibi Tel Aviv ve Kudüs’e de şehre yönelmiş onlarca başka uzun menzilli füzeyle beraber yollandı. Füzeler sebebiyle ülke çapında sirenler çaldı. Füzelerden biri Kudüs’e düşse de herhangi bir hasara sebep olmadı.

M307 füzeleri 90 ila 160 kilometre menzile sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu