Genel

Hamas liderleri evleri yıkılan aileleri ve şehit yakınlarını ziyaret etti

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderleri ve milletvekilleri, içişleri eski bakanı Fethi Hammad ile birlikte Gazze Şeridi’nin kuzeyinde savaşta evleri yıkılan aileleri, şehitlerin ve yaralıların yakınlarını ziyaret etti.

Fethi Hammad başkanlığındaki heyet Cibaliya ve Beyt Lahya’da 20 şehit ailesini ziyaret ederken, savaş sırasında en büyük oğlu Üsame şehit olan Hamas Hareketi Siyasi Birimi üyelerinden Halil El-Hayye’ye de taziye ziyaretinde bulundu.

Hamas heyeti, İzzettin El-Kassam Tugayları komutanlarından Muhammed Ebu Şemmale, Raid El-Attar ve Muhammed Burhum’un savaş sırasında şehadeti dolayısıyla da ailelerine tazilerini iletti.

Şehit ailelerine ziyaretlerde bulunan Hamas heyetinde, hareketin Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki ve orta kesimindeki liderlerinin ve milletvekillerinin çoğu katıldı. Heyetin ziyaretler sırasında aileler tarafından gayet sıcak karşılandığı, heyet üyelerinin ziyaret ettikleri ailelere tüm Hamas liderlerinin selamlarını ve taziyelerini ilettikleri, Filistin topraklarına bağlılıkları ve gösterdikleri sabır nedeniyle teşekkür ettikleri ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu