GenelSuriye Dostları

Hamas, Lübnan’daki Filistinlileri hedef alan kışkırtmalara son verilmesini istedi

“Lübnan’da Yaşayan Filistinlilere Karşı Kışkırtmaya Hayır” Kampanyası, Lübnan’da bulunan Filistinlilerin ülkenin güvenliğine zarar veren olaylardan sorumlu görülmesinden vazgeçilmesini ve medya organlarınca yapılan kışkırtmalara son verilmesini istedi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın birkaç hafta önce başlattığı kampanya kapsamında bugün (26 Ağustos Pazartesi) yayınlanan bildiride, suçlamaların hukuki delillere dayanması gerektiği ve hiçbir kanıt olmadan körü körüne yapılan suçlamaların Filistin-Lübnan ilişkilerinin geleceğine zarar vereceği belirtildi.

Kışkırtmaların karşılıklı olarak tarafların birbirine karşı kin beslemesine neden olacağı ve mezhepsel çatışmayı artıracağı ifade edilen bildiride, medya organlarında Filistinliler aleyhine yapılan kışkırtmalara son vermeleri için Lübnanlı yetkililere çağrıda bulunuldu.

Bildiride ayrıca, Beyrut’un güneyine üç füze atılması olayından ve Beyrut’un güneyindeki patlamadan sonra Filistinliler aleyhine yapılan kışkırtmaların arttığına dikkat çekilerek, Lübnanlı bazı politikacıların ve güvenlik görevlilerinin de Filistinliler aleyhine yürütülen karalama ve kışkırtma kampanyasına katıldığı ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı