GenelSuriye Dostları

Hamas, siyonist dışişleri bakanlığı’nın Mescid-i Aksa filmini kınadı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Kudüs Dairesi, Kudüs kentinin ve Mescid-i Aksa’nın Yahudileştirme ve kimliğini değiştirme planlarıyla karşı karşıya olduğunu ve kentteki Müslümanlara ait izlerin silinmek istendiğini söyledi.

Hamas Hareketi Kudüs Dairesi, dün (30 Ocak Çarşamba) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Siyonistlerin Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı Yahudileştirme girişimlerinin sonuncusunun Siyonist Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan ve Kubbetus’s-Sahra’nın yıkılıp yerine sözde mabedin inşa edilmesini gösteren film olduğu belirtildi.

Filmin Siyonist işgalciler tarafından Mescid-i Aksa’yı hedef alan ve tarihi gerçekleri saptırmayı amaçlayan propaganda faaliyetlerinin bir parçası olduğunu ifade eden Kudüs Dairesi, bu tür propagandalarla gerçekte var olmayan heykelin geçmişte varmış gibi gösterilmeye çalışıldığını açıkladı.

Hamas Hareketi Kudüs Dairesi, medya organlarından Siyonistlerin komplolarını ve asılsız iddialarını deşifre etmelerini ve dünya kamuoyuna gerçekleri aktarmalarını, film şirketlerinden de Kudüs’le ilgili gerçekleri yansıtan filmler yapmalarını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı