FilistinGenel

HAMAS: Siyonistlerin gerçeği yok etme girişimi yenilgiye uğratıldı

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS, terör rejimi İsrail’in el’Aksa tv. kanalını terörist olarak gösterme girişiminin yenilgiye uğratıldığını belirterek, siyonistler bu rejimin ırkçı ve cani olduğunun gösterilmesine karşılar’ dedi.

Irkçı rejim başbakanı Netanyahu Çarşamba günü El-Aqsa kanalını Filistin karşıtı terör örgütü olarak ilan etti. Netanyahu, ırkçı İsrail istihbarat ve güvenlik teşkilatı ŞABAK’ın tavsiye üzerine alındığını bildirdi.

HAMAS sözcüsü Fevzi Berhum, Siyonist rejimin, bu gibi kararla, gerçeği yok etmeye çalıştığını söyleyerek, sahte raporlarının yayınlanmasıyla Filistin gerçeğinin anlatılmasının örtbas edilemeyeceğini bildirdi. Hamas hareketinin sözcüsü, El Aksa TV’nin ve tüm Filistinli özgür medyanın ulusal ve ahlaki görevlerinde bulunduğunu ve ırkçı İsrail’in bütün aldatıcı ve yıkıcı eylemlerine rağmen gerçekleri dünyaya aktardığını ekledi.

El-Aksa kanalı da, işgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu’nun televizyon kanalını terör örgütü ilan etmesini kınayarak, kararın onlarca gazetecinin hayatına ve kanalın ofislerine yönelik doğrudan tehdit teşkil ettiğini söyledi.

Kanal yönetimi dün (6 Mart Çarşamba) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Netanyahu’nun bu tür düşmanca açıklamaları siyasi rakiplerine karşı seçim propagandası olarak kullandığını ifade etti.

İşgal hükümetinin tehditlerini ciddiye aldıklarını belirten kanal yönetimi, işgal güçlerinin daha önce Gazze Şeridi’nde El-Aksa kanalına ait binaları bombaladığını ve son olarak 13 Kasım’da Gazze’deki ana binasına hava saldırısı düzenlediğini hatırlattı.

El-Aksa kanalı, uluslararası hukukun garanti altına aldığı basın hakları ve ilkeleri çerçevesinde faaliyet gösteren Filistinli bir medya kuruluşu olduğuna dikkat çekti.

Filistin halkı işgalden kurtulup özgürlüğüne kavuşana kadar medya platformlarında Filistin davasının haklılığını savunmaya devam edeceğini belirten El-Aksa kanalı, işgal güçlerinin kanala ait binaları füzelerle yeniden hedef alabileceği uyarısında bulundu.

Kanal çalışanlarının hayatlarından işgal yönetiminin sorumlu olduğunu ifade eden El-Aksa kanalı, Arap ve uluslararası medya kuruluşlarını Netanyahu’nun kararını kınamaya davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu