FilistinGenel

HAMAS sözcüsü: ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımlara muhalefet, Washington’un kabadayılığına karşı ortak bir tepkidir

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS sözcüsü Sami Ebu Zuhri, dün yaptığı açıklamada, ABD’nin İran’a karşı yaptırımlarını kınama hareketinin ABD’nin zorbalığına karşı ortak bir tutum olduğunu söyledi.

Sami Ebu Zuhri, bölgedeki bazı Arap ülkelerinin, özellikle de Suudi rejimi ve Birleşik Arap Emirliklerinin ırkçı İsrail rejimi ile ilişkilerinin normalleşmesinin İran İslam Cumhuriyeti’ne karşı bir girişim olduğunu söyledi.

BAE’nin dışişlerinden sorumlu devlet bakanı Enver Kerkaş, dün yaptığı açıklamada, HAMAS’ın, ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımların ikinci turunun başlangıcındaki duruşunu eleştirdi.

Filistin İslami Direniş hareketi ABD’nin tek taraflı ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımlarını kınadığını bildirmişti. Bu durum başta BAE olmak üzere terör rejimi İsrail ve ABD ile yakın ilişkileri olan bölgedeki Arap rejimlerini rahatsız etti.

Hamas, Washington’un Siyonist rejime hizmet etmek için her zaman harekete geçtiğini vurguladığı açıklamada, ABD’nin İran’a yaptırımların yeniden yürürlüğe konulmasını, bölgenin güvenlik ve istikrarını ve direniş eksenini baltalamayı hedeflediğini yineledi.

Filistin İslami Direniş hareketi, İran halkı ve hükümeti ile dayanışma ilan ederken, İran milletine ve Müslüman dünyasına karşı Amerikan eylemlerinin başarısızlığa mahkum olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu