GenelSuriye Dostları

Hamas sözcüsü Ebu Zuhri: Halid Meşal, yarın Gazze’yi ziyaret edecek

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal’in yarın (7 Aralık Cuma) Gazze’yi ziyaret edeceğini ve Hamas’ın 25. kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılacağını söyledi.

Hamas sözcüsü Ebu Zuhri, bugün konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Hamas lideri Halid Meşal’in ziyareti boyunca Gazze’de Filistinli grupların liderleriyle, halkın önde gelen isimleriyle, şehit aileleriyle ve yaralılarla görüşeceği, Siyonist işgal ordusunun son saldırılarının yol açtığı yıkımı yakından inceleyeceği belirtildi.

Halid Meşal’in Gazze’yi ziyaretinden büyük mutluluk duyacaklarını kaydeden Hamas Hareketi, Meşal’in ziyaretinin Filistin direnişinin Siyonist işgalcilere karşı kazandığı zaferin bir ürünü olduğunu ifade etti.

Hamas liderlerinden Salah El-Berdevil, Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal’in iki günlük Gazze ziyareti için gerekli tüm hazırlıkları tamamladığını açıklamış ve Meşal’e Arap ve yabancı konukların da eşlik edeceğini söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı