Filistin

Hamas Sözcüsü: Siyonist düşmanın saldırıları karşısında en iyi seçenek “direniş”tir

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas Sözcüsü Abdullatif el Kanu, Siyonist düşmanın saldırları ve cinayetleri karşısında en iyi seçeneğin direnişin füzeli saldırısı olduğunu belirtti.

Hamas Sözcüsü, işgal rejimi İsrail’in cinayetlerine gösterdiği tepkide, direnişin Filistinliler’in kanının yerde kalmasına izin vermeyeceğini vurguladı.

Öte yandan Yediot Aharanot gazetesi işgal yetkililerinden naklen verdiği haberde, Gazze’den işgal topraklarına yaklaşık 700 füze atıldığını, bu füzelerin büyük hasara yol açtığını ve 4 Siyonist’in ölümü ve onlarca Siyonist’in de yaralanmasına yol açtığını duyurdu.

Siyonist gazete, İsrail’in Gazze karşısındaki acizliğine itiraf ederek, 3 gün süren çatışmanın ardından Tel-Aviv’in sonunda Hamas ve diğer Filistinli grupların talep ve şartları karşısında bir kez daha teslim olduğunu belirtti.

Öte yandan, Gazze halkı işgal ordusunun saldırılarında şehit olanları törenle toprağa verdi. Cenaze törenlerine katılanlar Filistin bayrakları ve işgal güçlerinin cinayetlerini protesto eden pankartlar taşıdı.

Cenaze törenlerinde ayrıca işgal güçlerinin saldırılarına ve Filistin davasını hedef alan komplolara karşı koymak için Filistinlileri birlik ve bütünlüğe davet eden sloganlar atıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu