FilistinGenel

Hamas: Şubat ayında Moskova’yı ziyaret için davet aldık

İslami Direniş Hareketi (Hamas), başta Filistin’deki gelişmeler olmak üzere çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunmak için Şubat ayı başında Moskova’ya davet edildiğini açıkladı.

Hamas Hareketi Uluslararası İlişkiler Ofisi üyesi Basim Naim, dün (28 Ocak Pazartesi) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, davetin Rusya Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Doğu Araştırmaları Enstitüsü’nden geldiğini bildirdi.

Enstitünün geçen yıl Filistin’deki iç bölünmeyi sona erdirip uzlaşının sağlanmasını görüşmek üzere Moskova’da bir araya gelen Filistinli gruplara davet gönderdiği kaydedildi.

Basim Naim’in açıklamasına göre, Hamas davetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “Daha önce Filistinli gruplar arasında imzalanan anlaşmalara istinaden Filistin içini yeniden düzenlemek, milli birliği sağlamak ve bölünmüşlük haline son vermek için bu fırsatı değerlendirmek istiyoruz” dedi.

Rusya, Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye’yi Moskova’ya davet etmiş fakat Ocak başında yapılması planlanan ziyaretin ileri bir tarihe ertelendiği belirtilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu