GenelSuriye Dostları

Hamas: Suriye’deki krizin çözümü için İran’ın rolü hayati önem taşımaktadır

Filistin İslami direniş hereketi Hamas’ın Lübnan temsilcisi Usame Hamdan, Suriye’deki krizin çözümü için İran’ın rolünün hayati bir önem taşıdığını söyleyerek kapsamlı bir politik çözümün sağlanmasını istedi.

Hamas Dış ilişkiler sorumlusu Usame Hamdan, İran’ın Lübnan Baüyükelçisi Gazanfer Rüknabadi ile görüşmesi sırasında, Suriye sorunun çözümü üzerine görüşlerini dile getirdi.

Görüşme sırasında, bölgesel duruma ve gelişmelere dikkat çeken Hamdan, “Amerika ve İsrail bölgesel devrimlerin geçiş sürecine bozarak bu devrimlerin ve İslami uyanışın geleceğini değiştirmeye ve kendi çıkarlarına dönüştürmeye çalışıyor. Devrimlerin sonucu olarak bölgesel denklemler Amerika ve İsrail’in çıkarlarının aksine gelişiyor” dedi.

Amerika’nın Suriye üzerindeki planlarına dikkat çeken Hamdan Amerika’nın Suriye içi demokrasi isteğinin yalan olduğunu belirterek “Amerika’nın derdi Suriyeliler değil. O sadece İsrail’in varlığını güvence altına almak istiyor” dedi.

İran büyükelçisi Ruknabadi ise görüşme sırasında, Amerika’nın hesabının İsrail’in güvenliğini sağlamak olduğunu belirterek bölge halklarını Amerika’nın tuzağına düşmemesi noktasında uyardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı