Genel

HAMAS ve Fetih’ten, ulusal barış görüşmelerine devam

El-fetih hareketi müzakereci heyet başkanı HAMAS ile ay sonuna kadar ulusal barış müzakerelerine devam konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Fransa haber ajansının bildirdiğine göre Fetih hareketi müzakereci heyet başkanı İ’zam El-Ahmet dün yaptığı açıklamada Fetih ve HAMAS temsilci heyetlerin son Kahire temaslarında barış takvimi konusunda anlaşmaya varıldığını belirtti.

El-Ahmet yapılan görüşmede başta ayın 30’una kadar Gazze’de ve ardından Ürdün Nehri Batı Yakasında merkez seçim komisyonun tekrar faaliyete geçmesi olmak üzere anlaşmazlıkların sona erdirilmesi ile ilgili strateji ve takvimin belirlenmesi konusunda anlaşmaya varıldığını belirtti.

Seçimlerden önce geçiş hükümetinin kurulması için müzakerelerin tekrar başlaması konusunda da anlaşmaya varıldığını belirten Fetih hareketi müzakereci heyet başkanı İ’zam El-Ahmet, Fetih ve HAMAS’ın Filistin Kurtuluş Örgütü’ne (FKÖ) ilhak edilmesinden sorumlu olan FKÖ heyetin 9 şubata kadar kurulması konusunda da fikir birliğine varıldığını duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı