GenelSuriye Dostları

Hamas ve İslami Cihad hareketi, büyük İslam Alimi Ramazan El Buti’ye yapılan suikastı, şiddetle kınadılar

Hamas hareketi Suriyede Şehid Olan Ehli Sünnetin Büyük alimlerinden Ramazan El Butinin Şehadetiyle ilgili bir taziye mesajı yayınladı.

Biz hamas hareketi olarak, Şam’ın merkezinde bulunan iman camisine yapılan vahşi ve barbar saldırıyı, şiddetle kınıyor, Kendisini islami hizmetlere ve islam ümmetine bıraktığı islami eserler ile ayrıca vaazlarıyla da doğruları anlatmaya adamış bu büyük islam alimi Ramazan el Butiye yapılan bu menfur barbar saldırıyı tekrar lanetliyoruz.

Yüce allahtan islam ümmetine ve değerli ailesine sabırlar vermesini, ve ayrıca yüce Allaha dua ederek, acılar çeken direnişçi Suriye halkının bir an önce, acıların bitmesini niyaz ediyoruz… vesselamu elykum ve rahmetullahi ve berakatuhu…..

İslami cihad hareketi de ehli sünnetin ender yetiştirdiği, Kendisini Filistin ve kudüsün kurtarılmasına adamış Büyük islam alimi şeyh Ramazan el Butiye yapılan alçakça saldırıyı lanetliyoruz.

Bu izzetli ve şerefli alime yapılan saldırı da kesinlikle siyonist israil rejiminin parmağı olduğunu ilan ediyoruz. Ayrıca şehidin ailesine yüce allahtan sabırlar vermesini niyaz ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı