GenelSuriye Dostları

Hamas’ın Lübnan temsilcisi, Nehru’l-Barid kampı’nın yeniden imarının hızlandırılmasını istedi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Lübnan temsilcisi Ali Bereke, Hamas Hareketi’nin Nehru’l-Barid Kampı’nda yaşayan Filistinli mültecilerin taleplerini desteklediğini açıkladı.

Askeri mahkeme tarafından arananlar konusunu Lübnanlı resmi yetkililerle görüşerek halletmek üzere harekete geçeceklerini ifade eden Bereke, Nehru’l-Barid Kampı’ndaki sükûnetin devam etmesi ve sorunların diyalog yoluyla çözülmesi gerektiğini söyledi.

Şeyh Mahmud Ebu Şukeyr başkanlığında Nehru’l-Barid Kampı’ndan gelen Filistinli mülteciler heyetiyle görüşen Bereke, Lübnan Hükümeti’nden ve Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’dan kamptan ayrılmak zorunda kalan sakinlerinin yeniden evlerine dönmesi için Nehru’l-Barid Kampı’nın yeniden imarının bir an önce tamamlanmasını, kamp sakinlerinin ve ziyaretçilerinin kampa rahatça girip çıkmalarına izin verilmesini istedi.

Kampta yaşayan binlerce ailenin göç ettirilmesi ve yeniden imar faaliyetlerinin oldukça yavaş ilerlemesi nedeniyle Filistinli mültecilerin çektiği sıkıntılar hakkında heyetten bilgi alan Bereke, Suriye’den kaçarak Lübnan’a sığınan Filistinli mültecilerin de kampın yükünü ve sıkıntıları artırdığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı