FilistinGenel

Hamdan: Hamas’ın elinde işgal ordusu için skandal olacak görüntüler var

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Dış İlişkiler Sorumlusu Üsame Hamdan, Filistin direnişiyle İsrail arasında sahadaki güç dengesinin değiştiğini ve bir sonraki savaşta direnişçilerin işgal askerlerine hücum edeceğini söyledi.

Fas’taki koalisyon lideri Adalet ve Kalkınma Partisi’nin davet kolu Tevhid ve Islah Hareketi’nin dün akşam yapılan dördüncü genel kongresine katılan Hamdan, Hamas’ın elinde Filistinli direnişçilerin Nahal Oz askeri üssüne düzenlediği baskının benzeri operasyon görüntüleri olduğunu ve bu görüntülerin yayınlanması halinde işgal ordusu için skandal olacağını belirtti.

Görüntülerin işgal askerlerinin kayıplarını ve direniş güçleri karşısındaki zayıflıklarını ortaya koyduğunu ifade eden Hamdan, İslam ümmetinin Filistin davasına verdiği desteğin Filisin direnişinin savaşta birçok başarılar elde etmesini sağladığını söyledi.

Hamdan, Filistinli direniş gruplarının verdiği mücadelenin işgal altındaki Filistin topraklarını ve Kudüs’ü özgürlüğe kavuşturmanın tek yolunun direniş olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Hamas liderinden Hamdan, Arap ve İslam ülkeleri halklarını Filistin halkının direnişini her şekilde desteklemeye davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı