GenelSuriye Dostları

Haniye:Mescid-i Aksa’da namaz kılmamıza az kaldı

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye dün okuduğu Cuma hutbesinde Filistin halkının siyonist işgale karşı yürüttüğü mücadelede yeni bir aşamada olduğunu vurguladı.

FEM’in haberine göre dün Cuma namazını Gazze’deki el-Alemi camisinde kıldıran Başbakan İsmail Heniyye okuduğu Cuma hutbesinde şu ifadelere yer verdi:

“Biz yürüttüğümüz mücadelede yeni bir aşamadayız. Bağımsızlığa ve Mescidi Aksa’da namaz kılmaya doğru yaklaşıyoruz.

Hükümetimiz ve Hamas hareketi ABD Başkanı Barack Obama’nın sözlerini sürpriz bulmadı. Çünkü işgal yönetimi ile ABD arasındaki stratejik işbirliğini zaten biliyorduk.

Ama bu sözler belki barış hayalleri ve ABD’nin İsrail yönetimine karşı politikalarında değişiklik olacağı ümidi içinde yaşayanlara sürpriz gelmiş olabilir.”

Heniyye, Obama’nın sözlerinin Filistin direnişinin gerçekleştirdiği zafer karşısında sıkıntıya düşen siyonist işgal yönetimine onları yalnız bırakmayacakları mesajlarıyla moral verme amacı taşıdığını dile getirdi.

Başbakan Heniyye Filistin hükümetinin, Filistin halkının karşı karşıya olduğu durumu siyonistlere güvenlik hizmeti veren politikalardan kurtarma konusundaki çabalarında ısrarlı olacağını vurguladı.

Başbakan Heniyye hutbesinde, Şeyh Ahmed Yasin’in şehit edilmesinin yıl dönümü münasebetiyle ondan da söz ederek, onun şehit edilmesine neden olan saldırıyı planlayan Ariel Şaron’un bugün içine düştüğü durumu Yüce Allah’ın nesiller için ibret vesilesi kıldığını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı