GenelSuriye Dostları

Hasan Nasrullah: ABD, Türkiye ve Arabistan Suriye’de teröristleri kanuni hükümetin yerine getirmeye çalışıyor

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri; Lübnan’ın batısı ve güneyinde var olan güvenlik ve sebatın Siyonist İsrail rejimine karşı mücadelede hayatını kaybeden şehitler ve gaziler sayesinde tahakkuk bulduğunu söyledi.
Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Hazreti Ebulfazl Abbas’ın veladeti ve 1 Mayıs Gaziler Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada; Lübnan direniş gazilerinin fedakârlıklarının boşa gitmediğini, aksine onların bu kazanımlarının Lübnan ve İslam ümmeti için çok önemli olduğunu söyledi.
Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri, terör rejimi İsrail cezaevlerinde 1700 Filistinli esirin açlık grevine gitmesine de işaretle; Hizbullah hareketinin, esirlerin bu direnişini desteklediğini ve onlarla dayanışma içinde olduğunu söyledi.
Seyyid Hasan Nasrallah, uluslararası toplumun Filistinli esirlerle ilgili sessizliğini de kınayarak; “Eğer Amerika’nın müttefiki ülkelerin esirleri böyle bir eyleme gitselerdi acaba dünya böyle sessiz kalır mıydı?” diye sordu.
Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri; Arabistan’ın Irak ve Yemen gibi ülkelerle ilgili siyasetlerini eleştirirken, bugün bütün dünyanın terör örgütü IŞİD’e Irak ve diğer yerlerde kimlerin silah verdiğini ve onlara yardım ettiğini çok iyi bildiğini söyledi.
Seyyid Hasan Nasrallah, Suriye’de silahlı grupların birbiriyle çatıştıklarını belirterek; Amerika, Türkiye ve Arabistan’ın onları Suriye’de kanuni hükümetin yerine getirmek için çalıştıklarını belirtti ve “Eğer teröristler Suriye’nin genelinde kontrolü ele geçirseydi Suriye’nin her yeri tam bir iç savaşa dönüşürdü.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı