GenelSuriye Dostları

Hasan Nasrullah: Amerika, Suriye’yi savaşa sürüklemek istiyor

Lübnan Hizbullah hareketi lideri Seyyid Hasan Nasrullah, Amerika’nın Suriye krizinin çözülmesini istemediğini, Suriye’yi savaşa sürüklemek istediğini söyledi.

İran haber ajansının bildirdiğine göre; Lübnan Hizbullah hareketi lideri Seyyid Hasan Nasrullah, Suriye meselesinin çok karmaşık bir konu olduğunu, Suriye’de muhaliflerin başarılı olacağının sananların da büyük bir yanılgı içerisine olduklarını belirterek, halkın yönetime desteklerini sürdüreceğini söyledi.

Direnişin İsrail’i yenmeyi başardığını ve her komploya karşı da güçlü olduğunu belirten Seyyid Hasan Nasrullah, fars körfezi ülkelerindeki kitle iletişim araçlarını da eleştirerek, ” fars körfezindeki bazı kitle iletişim araçları, doğrudan direnişi hedef almaktadırlar. Şehit Hariri’nin kanını direnişe karşı saldırı için kullanmaktadırlar” diye konuştu.

Mevcut siyasi şartları da dikkate alınması gerektiğini belirten Seyyid Hasan Nasrullah , Lübnan’da bazı siyasi grupların, Suriye’deki yönetimi devirmek amacıyla çalışmalarına temasla da, “Suriye’nin konumunu dikkate alan herkes, Suriye’de yönetimin mevcut şartlarda devrilmeyeceğini çok iyi görür” hatırlatmasında bulundu.

İlk başlarda Suriye’de yönetimin kısa sürede devrileceğini söylüyorlardı. Fakat, geçen zaman içerisinde görüldüğü ki, Suriye’de yönetim kolay kolay devrilmiyor. Çünkü, bütün bilgiler ve değerlendirmeleri yanlıştı diyen Seyyid Hasan Nasrullah, Suriye’deki gelişmelere temasla, “Amerika Suriye krizinin çözülmesini istemiyor. Suriye’yi savaşa sürüklemek ve etkisiz hale getirmek istemektedir diye konuştu.

Lübnan Hizbullah Hareketi lideri Seyyid Hasan Nasrullah konuşmasında, silahlı çatışmaların sürmesini isteyenler, halkın kanının akıtılmasına yardımcı olduklarını da belirterek, bazı bölge güçleri, Suriye’deki çatışmada çıkar sağlamaya çalışıyor dedi.

Suriye’de siyasi görüşmeleri engelleyenlerin işlenen cinayetlere ve halkın öldürülmesine de ortak olduklarını belirten Nasrullah, sorumluluk taşıyan herkesin Suriye’deki krizin çözümü için görüşmelerin yapılmasına katkı sağlamaları gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu