GenelSuriye Dostları

Hasan Nasrullah: Direniş Lübnan’da istikrarın asıl unsurudur

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah Lübnan’ın Cebil-Kesran bölgesinde Seyid-i Şüheda salonunda düzenlenen seçim çalışmalarına telekonferansla katılarak Lübnan ve bölgede yaşanan son gelişmeler hakkında değerlendirmede bulundu.

Nasrallah konuşmasının başında; Biz, Afganistan’da ve Yemen’de bir düğün merasimine yapılan saldırıların üzüntüsünü yaşıyoruz ve bu cinayetleri kınıyoruz dedi.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri: tecavüzcü Suud koalisyonu, Yemen’de bir düğün merasimi ile de savaşıyor.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri: Biz, Filistinli akademisyenin İsrail tarafından Malezya’da şehit edilmesini kınıyoruz ve bu cinayet İsrail’in Arap akademisyenlere tahammülünün olmadığını ispat etmiştir.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah; terör rejimi İsrail’in Suriye’ye saldırısının yalnızca bu ülke için değil bütün bölgede buhranın yayılması için bir tehlike olduğunu söyledi.

Nasrallah, Amerika ve ırkçı İsrail başta olmak üzere düşmanların çeşitli oyunlarla Ortadoğu bölgesinde savaş ateşini daha da yaymaya çalıştıklarını söyledi.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri; terör rejimi İsrail’in son haftalarda Suriye’ye yönelik hava ve topçu saldırılarına da işaretle, ırkçı İsrail’in Suriye buhranını ABD’nin desteğiyle bölgeye yaymaya çalıştığını ve bu durumda bölge ülkelerinin son derece dikkatli ve uyanık olmaları gerektiğini söyledi.

Nasrallah, Irak ve Suriye’de IŞİD ve benzeri terör örgütlerinin ağır yenilgi almalarına da işaretle, bundan dolayı bu terör örgütlerinin destekçisi Amerika ve ırkçı İsrail ve diğerlerinin bölgede buhranı daha da kışkırtmaya çalıştıklarını söyledi.

Lübnan Hizbullah lideri; Hizbullah direniş güçleri ve Lübnan ordusu sınırlarda ve Suriye içinde terör örgütleriyle savaşmasaydı bugün Lübnan’da seçimler de yapılamazdı dedi.

Nasrallah; Bazı siyasi taraflar, Hizbullah’ın Lübnan’da toplumu değiştirmeye yönelik programının olduğunu söylüyorlar ve bu taraflar sürekli bunu bizim aleyhimizde kullanmak için çaba gösteriyorlar. Bu sözler; zalimce, değersiz ve tahrik edici asılsız sözlerdir.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri; bütün Lübnanlılara özellikle Hıristiyan vatandaşlara hitaben direnişin Lübnan’daki istikrarın asıl unsuru olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu