GenelSuriye Dostları

Hasan Nasrullah: Lübnan’a yönelik her türlü saldırıya sert yanıt verilecek

Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, yaptığı konuşmada Lübnan’a yönelik herhangi bir saldırıya çok sert yanıt verileceğini ifade etti.

Seyyid Hasan Nasrullah, bugün Beyrut’un güneyinde bulunan Dahiye semtinde “Şehit Günü” münsabetiyle bir konuşma yaptı.

Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, geçen yıllar boyunca Lübnan halkının gösterdiği direnişe dikkati çekerek, “Bu tarihi kazanımlar, şehitlerimiz sayesinde elde edildi. Biz, evlatlarımızın fedakarlığı ve Direniş’in füze gücü vasıtasıyla vatanımızı muhafaza ediyoruz” dedi.

Nasrullah, “Netanyahu her geçen gün daha çok güç peşinde olurken bizim güçsüz olmamızı istiyor. Düşman baskıyı arttırmakla füze gücümüze odaklanıyor. Ancak şunu bilmelidirler ki baskılara ve yaptırımlara boyun eğmeyeceğiz. Ülkemizi sonuna kadar savunacağız” ifadelerini kullandı.

Lübnan’a yönelik her türlü saldırıya çok sert bir yanıt verileceğini belirten Seyyid Hasan Nasrullah, şunları kaydetti:

– Fars Körfezi’ne kıyısı olan bazı Arap ülkelerin İsrail’le ilişkilerini normalleştirme girişimlerini kınıyoruz. Normalleşme süreci herhangi biçimde olursa olsun buna karşı çıkmak için tüm milletlere çağrıda bulunuyoruz.

– Arap ülkelerin Suriye’ye karşı bazı olumsuz tavırlarına rağmen bu ülke Filistin’e verdiği desteği sürdürüyor. Eğer Suriye direnmeseydi bugün Netanyahu ve başkalarının Şam’a ayak basmalarına tanık olacaktık.

– Kaşıkçı meselesiyle şaşkınlığı uğrayan günümüz dünyası nasıl olur da Suudi Arabistan’ın Yemen’deki cinayetlerini görmezden geliyor. Uluslararası toplum bu hususta suskunluğa kapılmamalı.

– Bahreynli yetkililerin Şeyh Ali Selman hakkında verdiği (müebbet hapis cezası” kararını kınıyoruz. Bu hüküm insafsıcadır ve Bahreyn’deki yargı kurumlarının gerçekten de zorba olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu