GenelSuriye Dostları

Hasan Nasrullah: Suriye cephelerinde var olmayı sürdürerek Şehit Bedreddin’in intikamını alacağız

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, dün Beyrut’ta Mustafa Bedredin’i anma töreninde bir konuşma yaptı.

El-Menar, el-Meyadin ve el-Alem televizyonları tarafından canlı olarak yayımlanan konuşmadan öne çıkan bazı bölümler şöyle:

Amerika ve bölgesel müttefikleri, onlara kimin hizmet edeceğini biliyor. Mali ve fikri açıdan Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye tarafından desteklenen tekfirci gruplar, ortak bir projedir.

İslam adına üzerinde kelime-yi tevhit ve peygamber mührü bulunan kara bayraklı ordular getirdiler, Amerika ve İsrail hedeflerini gerçekleştirmeye çalışıyorlar.

Amerika, terörist grupları, Yemen’e, Irak’a ve Suriye’ye müdahale için bahane olarak kullanıyor.

Biz, Suriye’de birçok fedakarlıklara katlandık, çünkü Suriye’nin, Irak’ın, Arap bölgesinin ayakta kalmasının önemli bir maslahat olduğunu biliyoruz.

Biz geçmişte zor dönemler geçirdik, şimdi güçlüyüz. Biz ve müttefiklerimiz Suriye’de ilerliyoruz. Zafer kazanacağız, komutanlarımızın şehadeti, bizi bu savaşta daha da güçlü kılıyor.

Suriye’de kalmaya devam edeceğiz, eskisinden çok daha fazla komutanımız Suriye’ye girecek. Biz çeşitli şekillerde Suriye’de var olmayı sürdüreceğiz. Düşman, asla Suriye’ye hakim olamayacak. Bölge için tasarladıkları tüm planlar başarısız olacak.

Birkaç hafta önce Mustafa Bedreddin ve Direnişteki kardeşleri, Doğu Guta cephesinde bulundular, şu an Suriye ordusu ve Direniş’teki kardeşleriyle birlikte bu kazanımları tamama erdirdiler ve orayı kontrol altına aldılar.

Biz, Suriye cephelerinde var olmayı sürdürerek Şehit Bedreddin’in intikamını alacağız. Bu bölgeye komplo kuran tekfirci grupları yeneceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı