GenelSuriye Dostları

Hasan Ruhani: Düşmanlar cinayetlerini görmezden gelmemizi istiyorlar

İmam Ali Hamaney’in Tahran’da İslami Birlik Konferansı konuklarıyla yaptığı ziyarette konuşan Cumhurbaşkanı Ruhani, önemli bölgesel gelişmelere değindi.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei’nin Tahran’da İslami Birlik Konferansı konuklarıyla yaptığı ziyarette konuşan Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) kutlu doğum gününü tebrik ederek, “Mantıklarını kimse kabul etmeyen bazı kibirli taraflar, yaptırım yoluyla büyük bir halkı baskı altında tutmaya çalışıyorlar. Hıristiyanlık, Yahudilik ve İslam ismiyle ırkçı kimliğe sahip gerçek dışı bir rejimi iş başına getirerek Filistin halkını katledip mazlum Yemen milletini bombalayanlar birbirini nasıl bulup bir araya geldi; nasıl oldu da kovboylarla deveciler birbirini bulabildi ki.” ifadelerinde bulundu.

Düşmanların asla nükleer konusunu önemsemediğini ve İran’dan sadece tek bir istekte bulunduğuna da işaret eden Ruhani şöyle dedi: Onlar bölgede yaptıkları her şeye bizm göz yummamızı isityorlar. Irak ile Afganistan’a zülm edip Suriye ve Afrikanın kuzeyinde güvensizlik oluşturdukları zaman bir şey görmemiş gibi sessiz kalın diyorlar.

Ruhani konuşmalarının başka bir kısmında, “İran milleti Mekke’nin sabahında doğan insanın izinden giderek büyük güçlerin tehdidinden asla korkmuyor. Biz bölgenin güvenliğini kendi güvenliğimiz olarak yorumluyor tüm Müslümanlara dostluk eli uzatıyoruz.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı