Genel

Hasan Ruhani: Milletin direnişi, ABD’nin hezimet sebebidir

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran milletinin direnişi ve vahdeti, Amerika’nın İran’a karşı kurduğu tüm kumpasları boşa çıkaran etken olduğunu belirtti.

Çarşamba günü bakanlar kurulu oturumunda Amerika’nın Avrupa’yı Bercam nükleer anlaşmasından çekilme konusunda ikna edememesine işaret eden Cumhurbaşkanı Ruhani şöyle dedi:

Beyaz saray Bercam nükleer anlaşmasını yok etmek için Avrupalı tarafları da kendi yanına çekmeye çalıştı, ama Avrupa kabul etmedi ve Amerika’nın yanında yer almadı.

Amerika’nın bölgeye yönelik tüm komplolarında başarısız olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Ruhani, Amerika’nın Batı Asya bölgesinde başarısız olmasının sebebi, bölge milletlerinin uyanması ve direnişi olduğunu vurguladı.

Ruhani ayrıca İran milleti İslam inkılabının 41. zafer yıldönümünde düzenlenecek yürüyüşlere katılarak düşmana bir darbe daha indireceğini ifade etti.

İran İslam inkılabı 11 Şubat 1979 tarihinde zafere ulaştı. İran milleti her yıl bu günde düzenlediği büyük yürüyüşlerle zafer yıldönümünü kutluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu