FilistinGenel

Hasan Yusuf: Halkımızın iradesi sarsılmaz

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Batı Yaka’daki liderlerinden Hasan Yusuf, Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere saldırılarının işgal hükümetinin gözetiminde gerçekleşen sistematik saldırıların bir parçası olduğunu söyledi.

Yusuf, saldırıların amacının Filistin halkının iradesini kırmak ve beyaz bayrak çekmesini sağlamak olduğunu ifade etti.

Hamas lideri Hasan Yusuf dün (27 Ocak Pazar) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin halkının iradesinin sarsılmaz olduğunu belirterek, topraklarına ve haklarına, kutsal mekanlarına bağlılığının devam edeceğini ve ne kadar fedakarlık gerektirirse gerektirsin asla onlardan vazgeçmeyeceğini bildirdi.

Filistin halkının işgalcilerin dayatmalarını kabul etmeyeceğini bildiren Yusuf, halkın birlik ve bütünlüğüyle, direniş gruplarıyla kendini savunabileceğini belitti.

Herkesin ciddi bir şekilde davranması gerektiğini kaydeden Yusuf, Filistin halkının önünde işgalciyi dizginlemek için gerekli tüm seçeneklerin açık olduğunu bildirdi.

Filistin halkını bölecek yollar aramak yerine birlik olmak gerektiğini ifade eden Yusuf, birlik ve bütünlükten kaçınan herkesin tarih tarafından hesaba çekileceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu