GenelIrak Gerçekleri

Haşdi Şabi Telafer için hazırlıklarını tamamladı

Irak Gönüllü Halk Güçlerinin Başkan Vekili, Gönüllü Halk Güçlerinin Musul ve Telafer ile birlikte Suriye’de teröristlere yönelik operasyonlara yardım ettiğini belirtti.

Haşdi Şabi Güçlerinin Başkan Vekili Ebu Mehdi el-Muhendisi, Gönüllü Halk Güçlerinin Musul ve Telafer ile birlikte Suriye’de teröristlere yönelik operasyonlara yardım ettiğini belirterek; “Şimdiye kadar Irak topraklarından 5 bin km.’lik bölge terörist işgalinden temizlendi. Ve Haşdi Şabi birlikleri bu operasyonlarda Irak ordusunun bir parçası olarak yer almıştır.” ifadelerini kullandı.

Musul’a yönelik operasyonlarda Telafer’in IŞİD’in önemli kalelerinden olduğunu kaydeden Mühendisi Haşdi Şabi güçlerinin birkaç ay öncesinden Telafer kentini kuşattığını belirterek Gönüllü Halk Güçlerinin operasyon için hazır olduğunu açıkladı.

Telafer kentinin stratejik önemine işaret eden Haşdi Şabi Başkan Vekili Mühendisi, Gönüllü Halk Güçlerinin bölgeye yönelik operasyon için hazır olduklarını belirterek; “operasyonların başlaması için Irak ordusundan onay bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu