GenelIrak Gerçekleri

Haşdi Şabi’den ABD’nin Musul devriyesine engel

Haşdi Şabi Ninova Operasyon Komutanlığı, ABD güçleri tarafından yapılan Musul devriyesinin engellendiği yönündeki haberlere tepki gösterdi.

Al Nahrein sitesinde yer alan habere göre, Haşdi Şabi Ninova Operasyon Komutanlığı, ABD güçleri tarafından yapılan Musul devriyesinin engellendiği yönündeki haberlere tepki gösterdi.

Haşdi Şabi Ninova Operasyon Komutanlığı konuyla ilgili olarak, “Amerikan güçlerin Ninova’daki hareketliliği ‘Al Kayare’ havalimanında yer alan bir merkez olarak sınırlanmıştır. Irak Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığına tabi olarak ABD’li güçlere Irak halkının milli duygularını istismar etmeleri ve kontrolümüz altındaki bölgelerde devriye yapmaları hususta daha önce defalarca uyarıda bulunduk. Ancak onlar yollarının önünü kesip araçlarına engel olduğumuz zaman hemen geri çekilmeye karar verdiler.” açıklamalarında bulundu.

Haşdi Şabi Komutanlığı ilaveten şu ifadelere yer verdi: ABD’lilere karşı saldırı emri geldiğinde ise bunu bir an önce gerçeğe çevireceğiz zira bize göre onlar işgalci bir güç ve Irak ile ABD arasındaki tüm anlaşmalara rağmen taahhütlerini yerine getirmiyorlar. Amerikan güçlerin topraklarımızda bulunmasına karşı olduğumuza rağmen Irak hükümetinin bu konuda aldığı kararlara saygı duyuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu