Genel

Haseke halkı ABD askeri konvoyunun geçişini engellediler

Suriye’nin Haseke kırsalı Tel Temr Beldesi kırsalındaki köy ahalisi Amerikan işgal kuvvetlerine ait bir askeri araç konvoyuna karşı koyarak Amerikan işgal kuvvetlerinin Suriye toprakları üzerindeki herhangi varlığını reddetmeleri çerçevesinde geldikleri yere dönmeye mecbur etti.

Yerel kaynaklar SANA muhabirine açıklamasında, Haseke ili kuzeybatısındaki Tel Temr kırsalının el’Deşişe ve el’Kahire Köyü halkının dün  öğleden sonra Amerikan işgal kuvvetlerine ait bir askeri araç konvoyuna karşı koyduğunu ve geçişini engellediklerini daha sonra bölgelerinde herhangi bir Amerikan işgal varlığını reddeden sloganlar eşliğinde geldikleri yere dönmeye mecbur ettiklerini dile getirdi.

Kaynaklar, işgal araçlarının daha sonra bölgede bulunan gayri meşru  üslerine doğru dönüş yolunu değiştirdiğine dikkat çekti.

Daha önce de Suriye halkı, askeri güç ve teçhizat taşıyan Amerikan askeri konvoylarının  geçişlerine engel olmuşlardı.

Amerika ve müttefikleri terörizme mücadele bahanesiyle, Suriye topraklarında yasadışı bir şekilde varlıklarını sürdürmektedirler.

Suriye devleti bu zamana kadar bir  çok kez işgalci Amerikan  güçlerinin bu varlığını kınamış ve bunu açık bir ‘işgal’ olarak nitelemişti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu