GenelSuriye Dostları

Hasta Beyinli ülkeler terör örgütlerini desteklemekle imparatorluklar kurma hesabındalar

İran Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, bazı ülkelerin Suriye’deki tekfiri terör örgütlerini desteklemesi yoluyla imparatorluk kurmaya ve İran’ın bölgedeki gücünü zayıflatmaya çalıştıklarını belirterek, bu tür düşüncelerin söz konusu ülkeler nezdinde ki hasta akılların işareti olduğunu vurguladı.

İran Hava Savunma Hatemül Enbiya Merkezi yönetici ve müdürlerinin 11. Sempozyumunda yaptığı konuşmada Laricani, bölgede tekfiri terör örgütleri bulan, destekleyen ve örgütleyenlerin batılı istihbarat cihazlarıyla bölgedeki küçük devletlerin olduğunun şüphe getirmeyen bir olay olduğunu belirterek, bölgenin tanık olduklarının halklarına olumsuz bir şekilde yansıdığını açıkladı.

Öte yandan Laricani, batının İran’dan korkuyu körüklemeye ve bölge ülkelerini İran’dan korkutmaya çalıştığını söyleyerek, ülkesinin bölge ülkeleri üzerinde tamahkar hiç bir arzusunun olmadığını, ne imparatorluk kurma ne de herhangi bir ülkeye saldırmaya çalıştığını vurguladı.

Laricani, bölgede öne sürülen en önemli konuların başında İran’dan korkutma ve anlaşmazlıkları yayma olduğunu çünkü uluslararası güçlerin askeri vesileler kullanarak İran’ı tehdit etme gücüne sahip olmadığına dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı